fbpx

Mød holdet

Videns- og erfaringsbasen bag kurset består af mere end 50 års samlet erfaring med rådgivning, træning og ledelse inden for CSR-området.

Teamet bag kurset har arbejdet med klima og bæredygtighed i alt fra startups over produktionsvirksomheder til børsnoterede og internationale koncerner, og har herudover stor ekspertise inden for netop udvikling af træningsprogrammer. Kursets form og indhold er dermed baseret på førstehåndserfaring med, hvad der skal til for at omsætte strategier til praktisk handling. 

Udover den viden og erfaring, teamet selv besidder, er kurset baseret på viden og ressourcer fra en række af de mest kompetente partnere inden for feltet. Læs mere om vores partnere her.

Thue Birk Svenningsen

Senior Sustainability Advisor & Founder

+45 28 12 24 22

thue@klimakurser.dk

Torben Vartenberg

Senior Sustainability Advisor

+45 20 10 49 00

torben@klimakurser.dk

Nina Eskild Kvindal

Sustainability Advisor

+45 21 81 92 49

nina@klimakurser.dk

Magnus Kristian Gregersen

Sustainability Advisor

+45 40 97 16 26

magnus@klimakurser.dk

Katrine Svenningsen

Sustainability Advisor

+45 61 67 61 58

katrine@klimakurser.dk

Jacob Bagai

Senior kommunikationsrådgiver

+45 28 58 48 35

jacob@klimakurser.dk

Vi lever af tilfredse deltagere